SUVEMUUSIKA 2021

Saarsalu Swing. Trio S.A.M

Kolmapäeval, 30. juunil kell 20 Ranna Kõlakojas

Lembit Saarsalu – saksofon
Ain Agan – kitarr
Andre Maaker – kitarr

Trio liikmed-kitarristid Ain Agan ja Andre Maaker ning saksofonist Lembit Saarsalu ei vaja pikemat tutvustamist-nad on suurt tähelepanu pälvinud nii kodu-kui välismaal.

Trio debüüt toimus 2012 Niguliste kirikus rahvusvahelisel festivalil “Jazzkaar”.

Trio debüüdile järgnenud jazziarvustuses nentis muusikaajakirjanik Ivo Heinloo, et ebatavalise koosseisu pool esitatud rahvamuusikale tuginenud palade kõla vastab kõige täpsemini meil kauaotsitud nö ”rahvusliku jazzi” ideaalile.

Trio kavas on eesti rahvamuusika seaded, kaunid džässiballaadid ning muusikute omalooming.

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees

Tõnu Naissoo 70 – Memories of Tomorrow. Duo Põldvere-Naissoo

Kolmapäeval, 7. juulil kell 20 Ranna Kõlakojas

Laura Põldvere – vokaal
Tõnu Naissoo – klahvpillid

Laura on figureerinud muusikamaailmas nii jazz-, eksperimentaal- kui popartistina.

Viimasena lausa niivõrd edukalt, et temast on saanud möödunud aastakümne enimmängitud artist Eesti raadiojaamades. Ta on välja andnud 10 albumit, võitnud Eesti Muusikaauhindade naisartisti tiitli ning esindanud Eestit Eurovisionil 2 korral. Laura osales

selle aasta veebruaris Soome suurimas teleshow’s UMK – Uuden musiikin kilpailu, kus saavutas 300 artisti hulgast seitsmenda koha ning millel oli 1,9 miljonit vaatajat. Sel talvel tõi ta kuulajateni uue virtuaalse kontserdiprojekti digilaura.com. (Foto: Kristiina Tiimus)

Märtsis on 70. sünnipäeva tähistanud muusik-helilooja Tõnu Naissoo on lavalaudadel tegev siiani. Tunnustatud muusikuna kodumail on kontsertreisid teda viinud maailma erinevatesse otstesse, tihedamad kontaktid on tänini Venemaa ja Jaapaniga, kus on lisaks kontsertidele andnud välja mitmeid plaategi. Tõnu Naisso lemmik ansamblivorm on trio – viimasel ajal on ta esinenud Electric Trio, Acoustic Trio ja Hammond Trioga. Triode puhul meeldib vanameistrile väiksemat koosseisu lihtsam kokkusaamine kui suurema hulga puhul.

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees.

Tangost jazzini. Duo Kersti Ala-Murr ja Jaak Lutsoja

Kolmapäeval, 14. Juulil kell 20 Ranna Kõlakojas

Duo Kersti Ala-Murr ja Jaak Lutsoja on koosseis, kus kuuleb laia spektriga muusikat , alates omaseatud klassikalistest hittidest kuni Argentiina tangoni. Viimased aastad on tegutsetud rohkem Norras, kuid ükski suvi ei oleks suvi ilma mõnusa kontserdita Pärnu vabaõhulaval. Kohtumiseni!

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees.

Itaalia värvid. Beati Mandolini

Kolmapäeval, 21. juulil kell 20 Ranna kõlakojas

Anto Õnnis – laul
Ants Õnnis – mandolin, suupill
Tõnu Raadik – mandoliin
Joosep Sang – mandoliin
Are Jaama – kitarr ja mandoliin
Teet Veskus – kitarr, suupill
Endel Valkenklau – bassmandoliin

Beati Mandolini ehk Õndsad Mandoliinid on ansambel, mis esitab võimalikult autentselt Sitsiilia rahvamuusikat. Lisaks tulistele tarantelladele ja tunderohketele armastuslauludele on Beati Mandolini kavas populaarsed lood ka mujalt Itaaliast ja Vahemeremaadest, sekka tuntud meloodiad klassikalisest muusikast. Ansambli liikmed on pikaajalise ja mitmekülgse kogemusega muusikud. Beati Mandolini kütkestab publikut eheda ja vahetu akustilise muusikaga, mis sobib igasse interjööri ja paelub oma musitseerimisrõõmuga igas vanuses kuulajaid. Ansambli kõla keskmes on mandoliinid, mis toovad nende lugude tundelisuse ja elurõõmu eriti hästi esile.

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees.

Polkast valsini. Ansambel “Vanad sõbrad”

Kolmapäeval, 28. juulil kell 20 Ranna Kõlakojas

Pärnu Suvemuusika 2021. Polkast valsini. Ansambel “Vanad sõbrad”
Margus Siilak – akordion, laul
Oskar Tominga – kitarr, laul

Ansambel “Vanad Sõbrad” on kaheliikmeline bänd Pärnumaalt, kes mängib tantsumuusikat naturaalsetel instrumentidel. Pillimeestena on nad erinevates koosseisudes musitseerinud ligi 20 aastat. “Meie esinemine on 100% “live”, me ei kasuta eelnevalt salvestatud lugude taustu ega ka rütmimasinaid, süntesaator-isemängijaid ning muud sellist tehnikat. Kõik, mida te kontserdil kuulete, on ehe ja aus.”

Repertuaaris on palju rahvalikke lugusid, samuti ka tuntud tegijate (VLÜ, Kukerpillid, Rock-Hotel jne) poolt kuulsaks mängitud palu. Kavast ei puudu ka bändiliikmete omalooming.

Lisaks laulule ja põhipillidele (akordion, kitarr), mängivad muusikud lugudele hoo andmiseks samaaegselt kaasa ka suurt trummi ning taldrikuid.

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees.

De Paris à Pärnu. Duo Kukk-Mäekalle

Kolmapäeval, 4. augustil kell 2021

Pärnust Tallinnasse, sealt edasi aga juba Pariisi. Võimalik, et mõnedki on sellist marsruuti kord või paar elus läbinud. Marta Lotta Kukk ja Mihkel Mäekalle ühise kire väljendamiseks on valminud kava, milles armastatud šansoonidest oma seaded voolitud.  

Marta Lotta Kukk on Pärnu laulja, kes end praegu täiendab Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Huvi prantsuse kultuuri vastu on kogu aeg olemas olnud, Pariisis veedetud aasta aitas armastust kauni keele vastu veelgi kasvatada ning seda lauluga kombineerides leidis Marta huvitava ja erilise võimaluse end muusikaliselt väljendada.

Mihkel Mäekalle, Tallinnast pärit akordionisti suved mööduvad tihti Pärnu lähedal maakodus, kus kaunist loodusest inspiratsiooni koguda. Prantsusmaa kohta võib Mihklilt palju küsida, kuna suurem osa tema kooliteest on veedetud Prantsuse lütseumis. Mihkel täiendab end Martaga samal kursusel Otsa koolis. Seal noored kohtusidki.

Tänaseks on Martal ja Mihklil juba ühine muusikaline keel, mida nad läbi omanäoliste jazziseadetega jagavad. Kontserdil võib kuulda klassikalisi šansoone kui ka viguriga lugusid, inspireeritud nii legendaarsest Édith Piafist, Charles Aznavourist kui ka uuematest tegijatest, nagu näiteks Zaz või Cyrille Aimée. Lugudega tekib igal juhul õhustik, mis sumedal augustiõhtul mõtteis juba Pariisi taeva alla viivad.

Kontsert on kuulajatele tasuta! Vihmase ilma korral Kuursaalis sees.

VAATA ARHIIVI