SUVEMUUSIKA 2020

Kolmapäeviti Ranna kõlakojas kell 20

Kõik kontserdid on tasuta. Halva ilma korral toimub kontsert kuursaalis.

1. juulil

Kontsad ja pastlad. Kõuekeeled

Loore Vau, Lisete Aamer, Maria Helene Kriisa, Emma Vassiljev, Liisu Tohver, Heili Kivi ja Kaarin Aamer (kromaatilised kandled, laul) ning Marleen Paist (cajon).

Ansambel Kõuekeeled tegutseb Lüganuse vallas asuvas Kiviõli Kunstide Koolis ning koosneb megalahedatest kandleõpilastest ja vilistlastest, kes harrastavad kandlemängu erinevates stiilides – pärimusmuusikast popmuusikani. Noort energiaväge ohjab Kaarin Aamer.

Loore Vau, Lisete Aamer, Maria Helene Kriisa, Emma Vassiljev, Liisu Tohver, Heili Kivi ja Kaarin Aamer (kromaatilised kandled, laul) ning Marleen Paist (cajon)

8. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

You and the night and the music. Jürmo Eespere trio

Linda Kanter (laul), Jürmo Eespere (klahvpillid), Jaan Jaanson (kitarr)

Pärnu Suvemuusika 2020 teisel kontserdil kõlavad spetsiaalselt suveõhtusse valitud jazz-standardid.

Kontserdisarja toetavad Pärnu linn ja Eesti Kultuurkapital ning on kuulajatele TASUTA! Halva ilma korral toimuvad kontserdid Pärnu Kuursaalis.

Linda Kanter (laul), Jürmo Eespere (klahvpillid), Jaan Jaanson (kitarr)

15. juulil

Laule läbi aegade. Duo Seger-Pauklin

15. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

Laule läbi aegade. Duo Seger-Pauklin

Mait Seger (kitarr, laul, löökpillid), Mart Pauklin (kitarr, taustalaul)

Kontserdil kõlavad Mait Segeri autorilaulud ning igihaljad meloodiad folgi- ja rockiklassikast (The Beatles, Bob Dylan, Tom Petty jpt). Lavalt kostuvat jagub nii kuulamiseks kui kaasa tantsimiseks.

Trubaduurid on duona eksinud erinevatele lavadele Väikeste Lõõtspillide Ühingu ja L’Dorado algusaegadest. Lisaks on nad tegevad mitmetest erinevatest projektides. Mait Segeri viimane koosseis oli ansambel Vaba lind, lisaks on ta hetkel tegev Kihnu Pärimusmuusikakoolis kitarri- ja trummiõpetajana. Omaloominguga on ta avaldanud 7 plaati, neist 4. oli pühendatud Doris Kareva tekstidele.

Mart Pauklin alustas oma sõnul algaja muusikuna ansamblis Apelsin, kuid eeskätt on tuntud L’Dorado kitarristina. Oma muusika on ta salvestanud plaadile „Elektrifitseeritud trubaduur“.

Mait Seger (kitarr, laul, löökpillid), Mart Pauklin (kitarr, taustalaul)

22. juulil

Vasksed impressioonid Läänerannast. BrassQ+

22. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

Vasksed impressioonid Läänerannast. BrassQ+

Laura Lepik ja Tõnis Lepp (trompetid), Samuel Kastepõld (metsasarv), Silver Nikkel (tromboon), Mati Põdra (tuuba), Hugo Noormets ja Ralf Pindis (löökpillid). Külalisesineja Marie Põdra (oboe, laul)

BrassQ+ alustas tegutsemist viis aastat tagasi Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilaste ansamblina. Sealse puhkpilliõppe eripäradeks on keskendumine koosmängule ning osalemine rohketes eriilmelistes koostööprojektides nii siin- kui sealpool piiri. Nii on verinoored muusikud saanud õpetussõnu Austria SoundINNBrassi meistrikursuselt, Eesti-Läti orkestrijuhtide ühisprojekti Terra Mariana külalisdirigentidelt, leedulaste ja soomlaste korraldatud rahvusvahelistes laagrites ning muidugi ka oma koolis käinud külalisõpetajate töötubades. Ehkki õpingute ajal rõhutati noortele pidevalt, et osalemine solistikonkurssidel ja nendel saavutatud tulemused ei ole elus määrava tähtsusega, on neidki diplomeid kogunenud selle esinejate seltskonna peale kümmekond. Kõige olulisem on aga, et on tekkinud üheskoos hingav kollektiiv.

Tänaseks on kõigil muusikakool edukalt selja taga ja suurem osa rahvast ka oma õpinguid jätkama siirdunud väljapoole koduvalda, kuid ühistöö jätkub vastavalt teenistuslikele vajadustele Kaitseliidus ja mujalt pakutavates projektides. Kontsert „Vasksed impressioonid Läänerannast” on just üks selliseid projekte.

Pärnu Suvemuusika kontserdil kõlav muusika on teadlikult valitud „seinast seina”, et tutvustada vaskpille kui paindlike võimalustega instrumente, millega annab teha muusikat renessansist räpini. Alustame ikka kaugematest aegadest ja liigume õhtu edenedes tasapisi moodsamate moevoolude suunas. Head kuulamist!

Laura Lepik ja Tõnis Lepp (trompetid), Samuel Kastepõld (metsasarv), Silver Nikkel (tromboon), Mati Põdra (tuuba), Hugo Noormets ja Ralf Pindis (löökpillid). Külalisesineja Marie Põdra (oboe, laul)

29. juulil

As Times Go By. Matvere ja Titoks

29. juulil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

As Times Go By. Matvere ja Titoks

Marko Matvere (laul, kitarr), Kristjan Rudanovski (viiul), Jaanis Kill (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass)

Eesti gypsy-jazzi lipulaev ansambel Titoks on virtuoosne, särav, tähelepanu püüdev ja meeletult tehniline, ent samas kõrvale maheda helikeelega. Kollektiivi muusika viib kuulaja ajamasinas rännakule, kus avastatakse unustatud nostalgilisi meloodiaid, energiast pakatavaid swing‘i rütme ja suitsuse salongimuusika sumedat atmosfääri.

Trio on oma muusika aluseks võtnud gypsy-jazzi stiili, mida iseloomustab kitarri tugev rütmiline saade “la pompe”, mille sarnast teistes muusikažanrites ei ole. Tänu sellele tehnikale on võimalik kitarriga täita trummi ja saateinstrumendi funktsiooni üheaegselt. Haruldaseks teeb stiili ka see, et kasutusel on ainult keelpillid – viiul, kitarr ja kontrabass.

Titoksi esimene kontsert oli aastal 2016 IDeejazz Festivalil. Tõelise hoo sai trio sisse aga 2017. aasta lõpul, kui esineti Norras Lillehammer Jazz Festivalil. Eriti menukaks osutus 2018. aasta algus, mil Titoks oli tuuril koos Mart Sanderi bigbändiga Swing Swindlers.  Aasta jooksul esineti mitmetel festivalidel (Jazzkaar, Tudengijazz, Õisu Veinifestival jpt) ning aasta lõpuks andis trio välja debüütalbumi “When Day Is Done”. Trio käis ka seda albumit kultuuriministeeriumi abil esitlemas Euroopa tuuril – mängiti Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Inglismaal ja Saksamaal. Titoksi tulevikueesmärgiks on siseneda gypsy-jazz‘i rahvusvahelisesse skeenesse ning anda oma panus selle stiili innovatsiooni.

Ranna Kõlakojas soleerib trio ees Väikeste Lõõtpillide Ühingu ning erinevate teiste muusikaliste projektide ja teatrilavade kaudu tuntud Marko Matvere.

Marko Matvere (laul, kitarr), Kristjan Rudanovski (viiul), Jaanis Kill (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass)

5. augustil

Lihtsalt meeleolukalt, naturaalselt. Trio Naturale

5.augustil kl 20.00 Ranna Kõlakojas

Lihtsalt meeleolukalt, naturaalselt. Trio Naturale

Ants Nuut (tromboon, laul), Allan Jakobi (akordion), Teet Veskus (kitarr, laul)


100% elavmuusika! Kasutusel on ainult naturaalpillid, millele viitab ka ansambli nimi. Koosseis on võimeline andma kontserte, mängima tantsu- ja taustamuusikat ning kõike seda omavahel osavalt kombineerima ja kokku sobitama. Esitatavat muusikat võiks iseloomustada sõnadega- igaühele midagi. Leidub nii klassikatöötlusi, kergemat džässi, erinevate rahvaste muusikat – laule eesti, inglise, vene, saksa, prantsuse ja soome keeles. Bändi etteasted sisaldavad ka alati kerget muusikalist huumorit, mis on ju rahvusvaheline keel! Eriti hea kõlapildi on trio saavutanud loomuliku akustikaga ruumides, ilma võimenduseta.

Ants Nuut (tromboon, laul), Allan Jakobi (akordion), Teet Veskus (kitarr, laul)