SUVEMUUSIKA 2014

25. juuni-13. august kell 20 Pärnu Ranna Kõlakojas

Juba enne sõda alanud kauni traditsiooni jätkuna Pärnu Suvemuusika vabaõhukontserdid on mõeldud nii suvituslinna külalistele kui kohalikele. Kava ülesehitusel on järgitud põhimõtet, et see oleks omanäoline ja erineks tavapärastest Pärnu suurürituste kavadest.

Pärast jaanipäeva alustab Pärnu ranna kõlakojas taas “Suvemuusika” tasuta kontserdisari. Kaks aastat tagasi taaselustatud muusikaõhtud toimuvad 25. juunist 6. augustini kolmapäevaõhtuti kell 20 ja on kuulajatele tasuta.

“Suvemuusika” kava on mitmekesine ja mõeldud eri põlvkondadele. Publikuni jõuavad imeilusad eesti- ja muukeelsed balladid lauljataridelt Yvetta Uustalu ja Ivi Rausi, lustaka puhkpillimuusikaga hullutab trompetist Priit Aimla poolt eestveetav Pärnu-Jaagupi pasunakoor. Noorusliku jazzikavaga on muusikasõprade ees vokaalgrupp JazzIn Sisters, jazzmuusikute väärikama põlvkonna esindajatest on pärnakatega taas Tõnu Naissoo koos oma Hammond trioga. Akordionimängu kultuuri propageerivast piirkonnast ei puudu ka selle instrumendi esindaja – sel korral Jaak Lutsoja koos oma viiuldajast tütrega.

Vihmase või liialt tuulise ilma korral ei jää kontserdid ära, vaid toimuvad Kuursaalis, Kõlakoja kõrval.