TALVEUNI 2009

Pärnu IV Rahvusvaheline TALVEUNIversiteet
04.02.2009, Agnes Toomla, Eesti Muusika Infokeskus

9.-15. veebruarini toimub Pärnus IV Rahvusvaheline TALVEUNIversiteet – professor Arbo Valdma talvised meistrikursused Pärnu Raekojas. Sel aastal osaleb klaverikoolis 18 õpilast Eestist, Norrast, Sloveeniast, Horvaatiast, Austriast ja Prantsusmaalt. Lisaks meistrikursustele peab Valdma ka 9. ja 10. veebruaril kaks loengut teemal „Klaverimetoodika vanadest tõdedest“.

Pärnus kestab Arbo Valdma talveülikool pianistidele
11.02.2009, Priit Kuusk, ERR

Pärnu Raekojas toimub juba IV korda Kölni Kõrgema Muusikakooli professori Arbo Valdma käe all pianistide talveülikool.
Pianistide klaverikursuse ehk rahvusvahelise talveuniversiteedi korraldavad Pärnu Kontserdibüroo, Pärnu Filharmoonia ja Pärnu Muusikakool ning see kestab 9. – 15. veebruarini. Klaverikoolis osalejaid on seekord Eestist, Norrast, Sloveeniast, Horvaatiast, Austriast ja Prantsusmaalt. Kursused toimuvad aktiiv- ja passiivõppe vormis – igapäevane individuaalne õppetöö on avatud kuulamiseks-jälgimiseks kõikidele klaverimängu huvilistele. Lisaks tundidele toimuvad loengud klaverimängu õpetamise metoodikast.

Klaverikool kutsub stuudiokontsertidele
Pärnu Postimees, Ülle Jantson, Pärnu Filharmoonia reklaamitoimetaja, 25.02.09

Eile Pärnu raekojas alanud Arbo Valdma klaverikool TALVEUNIversiteet tähendab meistrikursusi nii õpilastele kui õpetajatele, pakkudes suurepärast enesetäiendamisvõimalust paljudele pianistidele laiast maailmast.