TALVEUNI 2008

Talvine klaverikool alustab taas

01.02.2008, Pärnu Postimees, Karin Klaus

Pärnu raekojas on 4.-10. veebruarini kolmas rahvusvaheline klaveri TALVEUNIversiteet ehk professor Arbo Valdma klaverikool.


Kursusel osalevad nii Pärnu muusikakoolis õppivad 10-11aastased noored kui juba küpsemad pianistid Tallinnast, Sloveeniast, Austriast ja Hiinast, osa neist mitmendat korda.

Intervjuu: TALVEUNIversiteet läheb koolidesse külla
01.02.2008, Karin Klaus, Pärnu Postimees

Maarja Talts, TALVEUNIversiteedi korraldaja

Pärnu raekojas leiab 4.-10. veebruarini aset kolmas rahvusvaheline klaveri TALVEUNIversiteet ehk professor Arbo Valdma klaverikool. Kursusel osalevad nii Pärnu muusikakoolis õppivad 10-11aastased lapsed kui noored pianistid Tallinnast ja mujalt maailmast.

 
Maarja Talts, TALVEUNIversiteet toimub juba kolmandat korda, mis teie meelest on tinginud selle jätkuva populaarsuse? Pärnusse tulevad kaugeimad osalejad lausa Hiinast.

 Arvan, et põhjus peitub õpetaja Arbo Valdma fenomenaalsuses, teist nii fantaasiarikast õpetajat on raske leida. Kõik õpilased, kellest paljud on siin juba mitmendat korda, tulevad saama professori käest uut ja värsket loomingulist impulssi.

Pärnus algas Arbo Valdma kolmas klaveri meistrikursus
04.02.2008, Ester Vilgats, Pärnu PostimeesPärnus algas Kölni muusikaülikooli klaveriõppejõud professor Arbo Valdma kolmas klaveri meistrikursus, milles osalejad on pärit Sloveeniast, Austriast, Hiinast ja Eestist.
 Pärnu on Kölni muusikaülikooli õppejõuna töötava Arbo Valdma sünnilinn, kuhu ta tuleb alati heal meelel, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Arbo Valdma läks juba eelmise sajandi 70ndatel aastatel elama toonasesse Jugoslaaviasse. Ta oli klaveriõppejõud Belgradis, Novi Sadis ja Zagrebis. 1992. aastast elab Valdma Saksamaal Kölnis ja on sealse muusikaülikooli professor. Valdma annab meistrikursusi kõikjal Euroopas, praegu Pärnus toimuv rahvusvaheline talveuniversiteet on kolmas, suvekursus on toimunud juba kuus aastat.

Arbo Valdma ja klaverihingamine
15.02.2008, Gerly Kättmann, Pärnu Postimees

Üks suur muusika poole hõljumine on Pärnus talvehooajal taas läbi saanud. Sedapuhku oli selleks kolmas TALVEUNIversiteet, professor Arbo Valdma kokku juba üheksas klaverikool Pärnus.

Väike üritus, aga suure hinge ja lõputu energiaga. Allakirjutanul on neil suurepärastel Pärnu kursustel olnud õnn osaleda kuuel korral.