RAEPROMENAAD 2011

Pühapäeval, 26. juunil kell 20 Pärnu Raehoovis

LUMMAVAD AKORDIONIHELID

Simona Šukytė ja Laimonas Salius (akordionid, Leedu)

J.S. Bach, D. Scarlatti, A. Piazzolla, F. Angelis, V. Semjonov, A. Zhurbin, J. Tamulionis

Raepromenaadi esimesel kontserdil astuvad üles kaks Leedu akordionisti. Simona Šukytė õpib Leedu Muusika- ja teatriakadeemias teisel kursusel. Lõppeva õppeaasta viimase semestri õppis ta Sibeliuse Muusikaakadeemias Matti Rantaneni juures. Alles 21aastase noore akordionistina on tema tegutsemisampluaa muljetäratav: sooloesinemistest konkurssideni, kammermuusikakoosseisudest akordioni ja klavessiini meistrikursusteni.

Juba on Simona Šukytė esinenud kohalike orkestrite ees. Vilniuses ja Itaalias Val Tidone konkursil mõõduvõtmiste kõrval osales ta mullu sügisel Pärnu Akordionimuusika Festivalil.

Simona Šukytė on Kuninganna Martha autasu ja Noore Artisti preemia omanik.

Veelgi noorem, 20aastane akordionist Laimonas Salijus lõpetas möödunud kevadel Juozas Gruodise Konservatooriumi Gražina Lukošienė klassis. Praegu õpib ta Vilniuses Leedu Muusika- ja teatriakadeemias professor Eduardas Gabnys’i klassis. Juba on edu saatnud teda nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel konkurssidel Itaalias, Sloveenias, Horvaatias, Ukrainas, Austrias ja Lätis. Tulemuseks laureaaditiitlid vabariiklikelt võistlustelt ning järjest Grand Prix’d rahvusvahelistelt konkurssidelt: “Vamoe” (Austria), “Fisaarmonie”(Itaalia), “Daugavpils” (Läti), “Acoltate 2009” (Leedu) ning sel kevadel kodumaal toimunud rahvusvahelisel konkursil “Kaunas Sonorum 2011”.

Lisaks solistitegevusele osaleb Laimonas Salijus duos “D’accordo” ning akordionitrios “Chill Out”.

Leedule tuntust toonud noortele akordionistidele on oma tunnustuse andud ka president Dalia Grybauskaitė.

Kontsert on tasuta.

Kohtume ilusaimatel suveõhtutel Pärnu Raehoovis, vihmase ilmaga Raekoja saalis!

UNACORDA

Pühapäeval, 3. juulil kell 20 Pärnu Raehoovis

UnaCorda: Kristi Mühling (kannel), Liis Viira (harf), Ene Nael (klavessiin)

Una Corda (it k üks keel) on ainulaadse koosseisuga ansambel, kuhu kuuluvad kolm paljukeelset pilli: harf, kannel ja klavessiin. Vaatamata instrumentide erinevale ajaloolisele taustale ja iseloomulikele tämbritele on neile ühine heli tekitamine näppimise teel ja kammerlik kõla.

Ansambli kavas kõlab peamiselt Eesti heliloojate originaalmuusika ja trio enda seaded viimase saja aasta jooksul loodud Eesti muusikast, pakkudes uudset lähenemisnurka nii eesti nüüdismuusikale kui ka klassikalise muusika kullafondi kuuluvatele teostele.

  1. aastal tegutsev ansambel on esinenud Eesti heliloojate festivalil Tartus, Suure-Jaani muusikafestivalil, Eesti muusika päevadel ning Eesti Kontserdi, Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu ja Muusikasõprade Seltsi kontserdisarjades ning nüüdistantsu etenduses “Opus tempus” (muusika Monika Mattiesen, koreograafid Mari Mägi ja Kaja Lindal). Koostöös Klassikaraadioga on Eesti Raadio muusikafondi salvestatud rohkesti muusikat.

Nüüdismuusika interpreet Kristi Mühling on paljude kandlele loodud uudisteoste esmaesitaja. Kammermuusiku ja solistina on ta pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgse kunstmuusikapilli tutvustamisele ja ka õpetamisele (G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias). Peale Una Corda on Kristi 2002. aastast tegev ka unikaalse koosseisuga ansamblis Resonabilis.

Liis Viira on üks kahe käe sõrmedel ülesloetavatest harfimängijatest Eestis. Hinnatud interpreedi ning heliloojana osaleb ta mitmesugustes improvisatsioonilise muusika projektides ning kuulub aastast 2007 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koosseisu.

Klavessinist Ene Nael jagab oma tegemisi nii interpreedina kui ka õpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis. Kõrvuti vanamuusikaga esitab Ene sageli ka nüüdismuusikat, olles mitme eesti helilooja klavessiiniteose esmaettekandjaks. Ta osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti töös, korraldades aastast 2000 ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaagrit.

Pühapäeval, 10. juulil kell 20 Pärnu Raehoovis

Käsikellastuudio Agapella. Dirigent Elo Kesküla

Raepromenaadi publiku ette astub meie oma ja ainulaadne käsikellastuudio Agapella. Pärnu koolinoortest koosneva ansambli repertuaarist leiab lisaks maailmakuulsatele klassikapärlitele rahvamuusika seadeid kodust kui laiast ilmast, Eesti autorite loomingut ja filmimuusikat.

Lugusid arranžeerib kontsertansambli juhendaja Elo Kesküla. Tüüpiliste käsikellaansamblite piire lammutades katsetatakse erinevaid musitseerimisvorme ja -stiile ning tehakse koostööd erinevate vokaal- ja instrumentaalsolistide, kooride, rahva-muusikute ja tantsijatega.

Ansamblil võimekust näitavad mitmed saavutused – 2009. aastal võideti žürii maksimumpunktidega üleriigiline õpilasorkestrite konkurss ning omistati I kategooria. Möödunud suvel pandi alus uuele kultuuritraditsioonile Pärnus – korraldati Eesti esimene rahvusvaheline käsikellafestival Bell Force 2010, kus osales käsikellamängijaid Eestist, Saksamaalt ning USA-st. Festivalikontsertide publikurohkusest võis järeldada, et käsikellamäng kui omanäoline ja meil veel vähetuntud musitseerimisviis on siinmail jõudsalt kanda kinnitamas.

Alles hiljuti, 25. juunil osaleti Tallinnas rahvusvahelisel käsikellafestivalil „Bells Art 2011“.

Pühapäeval, 17. juulil kell 20 Pärnu Raehoovis

PÄRNU PUHKPILLIKVINTETT & CONTRA

Leonora Palu (flööt), Anna Šulitšenko (oboe), Edmunds Altmanis (klarnet), Tarmo Velmet (fagott), Jan Pentšuk (metsasarv)

Pärnu Puhkpillikvintett, mis koosneb Pärnu Linnaorkestri puhkpillisolistidest, alustas oma tegevust möödunud aastal. Noor ansambel on kolme erineva kavaga lavalaudadel esinenud Pärnus ja andnud kontserte Leedus. Möödunud detsembris toimunud kontserdil esineti sekstetina koos Pärnu Linnaorkestri peadirigendist pianisti Jüri Alperteniga. Puhkpillikvintett koosneb puupuhkpillidest, ent on instrumentide tämbrilise erinevuse tõttu väga värvirikas.

Luuletaja Contra on tuntud ka särava lavaesinejana. Tema luule on lõbus ja laululine, virtuoosse keelekasutuse ja leidlike riimidega. Pühapäevasel kontserdil esitatavad tekstid, mille esitamisel muusikudki kaasa löövad, on Contra omanäoliseks ja temale iseloomulikult muhedaks sättinud.

Pärnu Puhkpillikvintett kannab ette lugusid loomadest erinevate heliloojate pilgu läbi: Sergei Prokofjevi „Petja ja hunt“, Camille Saint-Saёnsi „Loomade karneval“ on puhkpillikvintetile seatud tuntud orkestriteoste järgi, Luciano Berio lastenäidend „Opus nr Zoo“ aga spetsiaalselt puhkpillikvintetile kirjutatud.

Kontsert on tasuta, aga annetusvõimalusega.

Pühapäeval, 24. juulil kell 20

KUNINGLIK HOOVIMUUSIKA

Anu Mänd (viiul), Heli Sommer (tšello), Maarja Talts (klaver)

Kavas Haydn, Telemann, Rameau, Veracini,

Pühapäeval, 31. juulil kell 20

Grand Café

Arvo Leibur (viiul), Terje Terasmaa (vibrafon), Heiki Mätlik (kitarr)

Kavas Granados, Gershwin, Machado, Piazzolla, Monti

Pühapäeval, 7. augustil kell 20 Pärnu Raekojas

ALLES GUTE – KÕIKE HEAD!

Esinevad Arbo Valdma SUVEUNI meistrikursuse pianistid. Kaastegev saateansambel Leonora Palu (flööt), Anu Mänd (viiul), Tatjana Günter (viiul), Anneliis Lindre (vioola), Heli Sommer (tšello)

Kavas Mozarti, Haydni ja Rameau klaverikontserdid

Täname:

Pärnu Linnavalitsus

Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp