MUUSIKAMOOS 2014

Pühapäeval, 2. märtsil kell 18 Pärnu teatris Endla
PAULUSE KIRIKU KELLAD
Etendus Heino Ellerist
Lavastaja Margus Kasterpalu
Autor-jutustaja Indrek Hirv

Heino Eller – Rain Simmul (Tallinna Linnateater)

Anna Eller – Liisa Hirsch (klaver)


Luuletaja Indrek Hirve kirjutatud mononäidend „Pauluse kiriku kellad“ on üldiselt kunstniku kujunemise lugu, eraldi ka rahvuslikkuse võimalikkusest kunstis ilma paatose ja poliitikata. Kunstniku kujunemine: mälestus varasest lapsepõlvest (Elleri puhul kevadine suurvesi Emajõe luhal, isa karmus, ülekohtu tajumine, vee vaba voolamise tajumine isikliku elamusena), armastus (Elleri puhul armastus võõra vere vastu, armastus läbi põhjamaise, koduigatsust õhutava muusika, armastus endast vanema emaliku naise vastu) ja täiuslikkuse tajumine kunstis (Elleri puhul kokkupuude täiesti uue loogikaga kõige moodsama muusikaga Zürichis).

Lisaks Elleri osatäitjale (Rain Simmul) on laval veel Autor (Indrek Hirv) jutustaja/kommenteerija positsioonis ja Elleri pianistist abikaasa Anna (Liisa Hirsch), kellel küll sõnaline osa (peaaegu) puudub, kuid kes lisaks klaverimängimisele on aktiivses kuulajapositsioonis – temale on suunatud Elleri esitatavad monoloogid.

Esietendus toimus 16. aprillil 2007 Tallinna Linnateatris Eesti muusika päevade raames.

Etendus kestab 1 h 20 min


Pilet 6/4 €

4.-6. märtsil Pärnu linna ja maakonna lasteaedades


Teisipäeval, 4. märtsil kell 18 Pärnu raekojas


LAULE JA LUGUSID LOOMADEST

Aleksei Turovski ja Anne Adams

Tuntud zooloog Aleksei Turovski räägib õpetlikke lugusid loomadest, mida muusikaliselt ilmestab laulja ja lauluõpetaja Anne Adams.

Kestus ca 45 min

Lasteaedadele eelregistreerimisega

Pärnu Raekojas toimuvale kontserdile piletid eelmüügist ja tund enne etenduse algust kohapeal

Pilet 2 €

5. märtsil Pärnu linna ja maakonna koolides ning
Neljapäeval, 6. märtsil kell 18 Pärnu raekojas
PUHKPILLIKVINTETT ESTICA

Puhkpillikvintett Estica on Eesti noortest, enamjaolt välismaal pillimänguoskusi täiendanud muusikutest koosnev puhkpillikvintett, mille repertuaari keskmes on eesti heliloojate muusika. Esticale on eeskujuks olnud 1950.–1980. aastatel säranud Jaan Tamme nimeline puhkpillikvintett. See legendaarne kammeransambel inspireeris paljusid heliloojaid, mistõttu on eesti muusika rikas puhkpillikvintetile loodud põnevate teoste poolest. Estica eesmärgiks on neid laiemalt tutvustada ja omalt poolt jätkata austusväärset puhkpillikvinteti-traditsiooni Eestis.

Kvintetis musitseerivad flötist Marion Aruvee, oboemängija Heli Ernits, klarnetist Helena Tuuling, fagotimängija Tea Tuhkur ning metsasarvemängija Meelika Mikson.

Kontserdi pikkus 45 min

Koolidele eelregistreerimisega

Pärnu Raekojas toimuvale kontserdile piletid eelmüügist ja tund enne etenduse algust kohapeal

Pilet 2 €

Reedel, 7. märtsil kell 11, 12.30 ja 14 Pärnu Raekojas
TÖÖTUBA: LAULUD KOOKIDEGA

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid õp Sirje Medelli juhendamisel on teinud vahvad seaded lastelauludele nii vaaremade ajast kui ka tänapäevast. Töötoas õpitakse neid läbi mängu ja jäljendamise, kasutades ka kehapilli. Töötuba viivad läbi Karmo Toome (laul, kitarr), Helen Kirsi (laul, viiul), Teele Tali (laul, klaver), Kersti Lohu (laul, kitarr, bass) ning Elise Lohu (laul, rütmipillid). Pärast sööme pannkooki!

Töötoa pikkus 45 min (lisandub kookide söömise aeg). Gruppide suurus max 30 inimest.
Alguskellaaegade muutmine on võimalik vastavalt kokkuleppele.

Eelregistreerimisega


NB! Töötoad 7. märtsil kell 11 ja 12:30 on juba broneeritud!

Pilet 1,50 eurot

Reedel, 7. märtsil kell 21.30 teater Endla kohvikus
ENDLA JAZZIKLUBI
EL SEXTETO

Susanna Aleksandra Veldi – vokaal
Mairo Marjamaa – saksofonid
Allan Järve – trompet
Holger Marjamaa – klahvpillid
Siim Usin – bass
Dmitri Nikolajevski – löökpillid

I Rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Pärnu Ballaad“ III preemiaga pärjatud noor andekas solist Susanna Aleksandra Veldi koos ansambliga El Sexteto (Sekstett e kuueliikmeline) maitsestab Muusikamoosi ladina rütmidega. Kavas latin jazz igas võtmes Gloria Estefanist kuni rahvaviisideni välja. Seadete autoriks on peamiselt Susanna ise, kuulda saab ka bändi seadeid.    

Vennad – klaverigeeniusest Holger Marjamaa ja tõusev saksofonitäht Mairo Marjamaa – on musitseerinud paljude maailmanimedega: Mairo koos smooth jazzi staari Eric Marienthali ja Dean Browniga, Holger koos maailmaklassi kuuluva Lee Pearsoniga. Džässtrompetist Allan Järve on teinud erinevaid seadeid, sh Clifford Browni loomingule. Pärnust pärit Siim Usin on hinnatud bassimees erinevates bändides, sealhulgas koos Dmitri Nikolajevski ja vendade Marjamaadega Liis Lemsalu saatebändis.

Tasuta

Laupäeval, 8. märtsil kell 18 Pärnu raekojas
KOORIMOOS
Kammerkoor „Head Ööd, Vend“
Dirigendid Pärt Uusberg, Külli Kiivet

Kammerkoor ”Head Ööd, Vend” sai alguse samanimelisest etendusest, Uku Uusbergi lõputööst ”Head ööd, vend” 2008. aasta kevadel. Koorilauljad on peamiselt Rapla Mitte-Riinimanda noortekoori vilistlased, kes on suundunud õppima ja töötama Tallinna, lisaks sõbrad Tallinnast, Viljandist ja Kuusalust. Koor on andnud kontserte Rapla, Tallinna, Tartu ja teistes Eesti kirikutes ning Gotlandil Visby St. Mary Toomkirikus; osalenud etendustes ”Head ööd, vend” ning ”Pea vahetus” ja Tõnis Mägi koolioratooriumis ”TARKUS”. 2012. aasta veebruaris kandis koor ette koos segakoor HUIK!, solistide ning instrumentaalansamblitega Evelin Seppari nüüdisooperi “Teine”.

Esimese suurema tunnustuse pälvis koor Tartus Segakooride võistulaulmisel ”Tuljak”, kus saavutati I koht B-kategoorias. “Head Ööd, Vend” on osalenud ka koorifestivalil ”Tallinn 2009” kammerkooride kategoorias, kus saavutati III koht, ning Pärnu Rahvusvahelisel Koorifestivalil, kus saadi kulddiplom. 2012. aastal saavutas koor XII Eesti Kammerkooride Festivalil A kategoorias II koha ning pääses Grand Prix vooru. XIX Segakooride võistulaulmisel “Tuljak” võideti A kategoorias I koht ning Tuljaku rändkarikas parima “Tuljaku” esituse eest. Üheks seniseks tippsündmuseks võib pidada rahvusvahelist koorifestivali “Tallinn 2013″, kus võideti Grand Prix, kammerkooride kategoorias I koht ning kaasaegse muusika kategoorias II koht. Eesti Kooriühing jagas tänavu 25. jaanuaril aastapreemiaid,  “Head Ööd, Vend” pärjati tiitliga Aasta koor 2013 ning koori CD-plaat „Õhtul“ pälvis aasta kooriplaadi tiitli.

Pilet 3 €

Pühapäeval, 9. märtsil kell 13 Pärnu Kuninga tn Põhikoolis

Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss

Konkurss toimub neljas vanusegrupis: I-IV klass, V-VII klass, VII-IX klass ja X-XII klass.

Vastavalt žürii poolt antud punktidele autasustatakse ansambleid kuld- (91-100 p), hõbe- (81-90 p) või pronksdiplomiga (71-80 p). Ansamblid, kes saavad vähem kui 71 punkti, saavad osavõtudiplomi. Kõige enam punkte kogunud ansambel pälvib Grand Prix’.

Külalisesinejaks ansambel MixtetTÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast, juhendaja Sirje Medell.

Registreerimistähtaeg: esmaspäev, 17. veebruar 2014.

Teisipäeval, 11. märtsil kell 11 ja 13 Pärnu Raekojas
HANSUKE JA GRETEKE

Vendade Grimmide muinasjutt Hansukesest ja Gretekesest on loomulikult kõigile teada. Paljud on külastanud saksa helilooja Engelbert Humperdincki poolt kirjutatud samanimelise lasteooperi etendust. Kuid kui paljud teavad, et Hans-Günter Heumann on tuntud lasteooperi ainetel kirjutanud klaveritsükli?


Esitajateks on Pärnu Muusikakooli klaveriõpilased.

Muinasjuttu klaveripalade vahele vestab Pärnu teater Endla noortestuudio näitleja Laura-Retti Laos.

Kontserdi pikkus ca 45 min.


Tasuta

Saalis istekohtade kindlustamiseks vajalik eelregistreerimine.

Koostöös Pärnu Muusikakooliga

Neljapäeval, 13. märtsil kell 18 Pärnu Kontserdimajas
MUUSA PUUDUTUS
Pärnu Muusikakooli solistid
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Lilyan Kaiv

Koostöö Pärnu Muusikakooliga on olnud üsna pikaajaline ning ikka ja jälle pakume noortele interpreetidele võimalust musitseerida koos oma linna orkestriga.

Esmakordselt pakume huvilistele võimalust osa saada orkestriproovidest otse laval, orkestrantide seas. Proovid toimuvad 12. märtsil kell 10-13 ja 14-17. Korraga saab saalis olla 1 klassitäis lapsi, ühe proovi pikkus ühele klassile ca 45 min.

Proovi külastamiseks vajalik eelregistreerimine.

Pilet 5/3 €, perepilet 10 €

Reedeti, 7. ja 14. märtsil kell 21.30 teater Endla kohvikus
ENDLA JAZZIKLUBI


Traditsiooniline Endla jazziklubi õhtu.

Vaata reklaami www.endla.ee.

Tasuta

Pühapäeval, 16. märtsil kell 12, 13.30 ja 15 Pärnu raekojas
KÄSIKELLADE TÖÖTUBA

2013 aasta sügisest alustas MTÜ Käsikellastuudio allüksusena tegevust Pärnu Käsikellakool, kus põnevat ja erilist käsikellamängu on võimalus õppida huviharidusena nii lastel kui ka täiskasvanutel. Kellel on huvi käsikellade ja kooli tegemiste vastu, siis parim reklaam on asi ise- tulge kuulama! Lisaks saavad huvilised kelladega lähemalt tuttavaks!

Töötubasid viib läbi Elo Kesküla.

Grupi suurus maksimaalselt 12 inimest.

Tasuta, eelregistreerimisega.