MUUSIKAMOOS 2010

Laste ja noorte festival MUUSIKAMOOS

16.-19. märtsil 2010 Pärnus, 15. märtsil Jõhvis

Pärnu Kontserdibüroo kutsub juba kaheksandat korda maitsma laste ja noorte muusikafestivali MUUSIKAMOOS kontserte ja pillitutvustusi.

  1. aastal alguse saanud MUUSIKAMOOSI keetmiseks on välja kujunenud oma kindel põhiretsept: törts oma linnaorkestrit, ports koorimuusikat, surts folk- või muud muusikat, tubli annus professionaalsetelt tegijatelt, paras amps omakandi muusikutelt, sekka kulbitäis koolitust ja lõpetuseks üks mehine käntsakas muusikali või muud toekamat…

Seekordse moosipaja sisu on täiesti uus, aga järgib neidsamu põhiretsepte:

Teisipäeval, 16. märtsil kell 11, 11.45, 12.30, 13.15 ja 14.00 Pärnu Kontserdimaja suures saalis

ORELI SALADUSED

Organist Kristel Aer tutvustab pillide kuningat, räägib oreli ehitusest, kujunemisloost ja mänguvõimalustest ning eripärast. Nii suure pilli sees on peidus kindlasti ka mõni saladus – põnevate tämbritega saab luua fantaasiarikkaid kujutluspilte. Kutsume uurima-avastama!

Tutvustus kestab ca 30 minutit.

Pilet 20 krooni, vajalik eelregistreerimine – igasse tundi mahub kuni 30 kuulajat.

Esmaspäeval, 15. märtsil kell 13 Jõhvi kontserdimajas

Kolmapäeval, 17. märtsil kell 12 Pärnu Kontserdimajas

LOOMADE KARNEVAL

Camille Saint-Saënsi 14-osalisele ilmekale fantaasiale on lisatud täiendavaid pildikesi loomade teemadel teiste heliloojate sulest. Esitavad Kersti Adamsoni balletistuudio ning Pärnu Linnaorkester. Dirigent Elmo Tiisvald, jutustab Raul Talmar. Kontsert toimub koostöös Pärnu Filharmooniaga.

Kontsert-etendus kestab ca 1 tund.

Jõhvi kontserdi pilet 60 krooni.

Pärnu kontserdile pilet 20 krooni.

Reedel, 19. märtsil kell 11 Pärnu Raekojas

AGAPELLA

Pärnus juba üle 10 aasta tegutsenud käsikellade ansambel võitis tänavu Kehras toimunud üleriigilise õpilasorkestrite ja -ansamblite festivali žürii südame. Kontserdil tutvustatakse siinmail suhteliselt haruldasi pille, nende käsitsemist ja mängutehnikat.

Dirigendid Helvi Treiblut ja Elo Kesküla, kaastegevad fagotisolist Mari Kalmet, Rauno Pella ja tantsijad Ulla Helin ja Janno Kuldkepp.

Pilet 20 krooni, vajalik eelregistreerimine.

Reedel, 19. märtsil kell 18 Pärnu Kontserdimajas

MUUSIKAMOOSI LÕPPKONTSERT

Pärnu Muusikakooli solistidel ja ansamblitel on taas võimalus Pärnu Linnaorkestriga koos musitseerida. Sel korral astuvad kodupubliku ees üles Pärnu Muusikakooli keelipilliorkester (klaveril Reet Ruubel), Chris Sommer, Rauno Pella, Regina Mänd, Liisa Veri, Laur-Juhan Luuk, Mai-Liis Pukk, Hanna Mathilda Metshein, Maris Jürgenson, Raido Lill. Dirigent Lukas Groen.

Pilet 20 krooni.

Korraldaja on Pärnu Kontserdibüroo MTÜ koostöös Pärnu Filharmoonia, Pärnu Muusikakooli ja Jõhvi Kontserdimajaga.

PILETIINFO:

Piletid kõikidele kontsertidele müügil kontserdipaikades: Pärnu Kontserdimajas, tel 44 55 800 ja teater Endlas, tel 44 20 666 NB! 3aastastele ja noorematele sissepääs tasuta.

NB! Eelregistreerimine ja täiendav info maarja@parnukontsert.eu, tel 442 6780 ja 5663 4435