MUUSIKAMOOS 2008

PETJA JA HUNT

Pühapäeval, 16. märtsil kell 17 Pärnu Kontserdimaja suures saalis
FESTIVALI AVAKONTSERT
S. Prokofjev „Petja ja hunt“

Äsja Oskariga pärjatud animafilmi “Petja ja hunt” esilinastus oli 23. septembril 2006. aastal Inglismaal Royal Albert Hall’is. See film annab vanale tuntud loole kaasaegse puudutuse, samas on ta erakordselt täpne Sergei Prokofjevi muusika visualiseering. “Petja ja hunt” on lugu ühiskonnast, kus hunt sööb ära pardi. Samas on see lugu sellisest maailmast, kus ikka veel leidub poisse, kes ei karda hunti ja kelle heasüdamlikkus aitab heal võita kurja.

Animafilm “Petja ja hunt” on loodud nii, et seda tuleks näidata suurel ekraanil, kusjuures samal ajal peaks olema laval sümfooniaorkester. Pärnus on see kõik olemas – ekraanil film, laval Pärnu Linnaorkester ja dirigendipuldis maestro

Jüri Alperten.

Filmi stsenaariumi autor ja režissöör Suzie Templeton, produtsendid Alan Dewhurst ja Hugh Welchman.Vaata ka:

http://www.breakthrufilms.co.uk/dist.htm

MULTIMOOSIJAD


Teisipäeval, 18. märtsil kell 17 Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27)

MULTIMOOSIJAD


Mis on multimeedia? Tänapäeval kasutatakse seda sõna õige sageli ilma, et selle tegelikku tähendust tuntakse-teatakse. Ukse multimeediamaailma paotavad Monika Mattiesen (flööt), Aare Tammesalu (tšello), Martti Raide (klaver), Lea Liitmaa (laul), Meelis Salujärv (video) ja Margo Kõlar (elektroonika, helirežii), kes tihti esinevad ka KÜBERSTUUDIO nime all.

MULTIMEEDIAKODA

Teisipäeval, 18. märtsil kell 17 Pärnu Kunstnike Majas (Nikolai 27)
MULTIMOOSIJAD
Mis on multimeedia? Tänapäeval kasutatakse seda sõna õige sageli ilma, et selle tegelikku tähendust tuntakse-teatakse. Ukse multimeediamaailma paotavad Monika Mattiesen (flööt), Aare Tammesalu (tšello), Martti Raide (klaver), Lea Liitmaa (laul), Meelis Salujärv (video) ja Margo Kõlar (elektroonika, helirežii), kes tihti esinevad ka KÜBERSTUUDIO nime all.
MULTIMEEDIAKODA
Kes aga soovib multimeediasse sügavamale siseneda ja selles oma kätega kaasa teha, on oodatud teisipäeval, 18. märtsil Pärnu Kunstnike Majja kell 12. Multimoosijate kaasabiga on kõik võimalik. Kel on, võtke pill ka kaasa! Õpitoas tutvustab Küberstuudio interaktiivset programmi Small Fish (valminud Zentrum für Kunst und Medientechnologie Karlsruhe) ja IRCAMis valminud CD-ROMi “Prisma”
Eelregistreerimine helen@parnufilharmoonia.ee, tel 442 6780 või 517 7984

ETNOFONDÜÜ

Kolmapäeval, 19. märtsil kell 19 teater Endla Küünis

ETNOFONDÜÜ – SVJATA VATRA

2005.a sügisest koos mänginud ansambli Svjata Vatra nimi pärineb ukraina keelest ja tähendab „Püha tuli“. Ansambel koosneb neljast moosekandist, keda ühendab kirg erinevate maade rahvamuusika vastu. Nimevalikut põhjendavad ansambliliikmed järgmiselt: „Igas südames põleb säde ning meie kontserdi ajal süttib see pühaks tuleks ja soojendab meid kõiki.“ Leegitsevad ning kuumad on ka energilised ja romantilised ukraina lood-laulud vaheldumisi eesti regilaulude ja torupillilugudega Svjata Vatra esituses.

KOORIMOOS

Neljapäeval, 20. märtsil kell 17 Pärnu Kontserdimaja kammersaalis

KOORIMOOS

Üle-eestiline neidudekoor Leelo võitis mullu Viinis Schuberti konkursil kulddiplomi. Kullatud tütarlastelt saab kuulda eesti ja maailma koorimuusika tippteoseid. Neidudele pakuvad vaheldust Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor ja vokaalansamblite konkursi KEVADÜMIN 2008 laureaat Viisipidajannad.

Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi segakoor on nagu tavaline koolikoor ikka – kevadeti lahkub seoses kooli lõpetamisega osa lauljaid, sügiseti tuleb uusi juurde. Ebatavaline on Sütevaka koori puhul see, et möödunud sügisel tuli kokku umbes 60 lauluhuvilist, mis on suhteliselt väikese kooli kohta ikka väga suur arv. Ja see, et nad täna nagu üks mees ka kontserdil üles astuvad, näitab, kui väga hindavad-hoiavad sütevaka õpilased oma õpetajat ja kui olulised on nende jaoks muusika ning hea seltskond.

Lisaks iganädalastele kooriproovidele pilgeni täistuubitud klassiruumis kuuluvad koorielu juurde ka laululaagrid Pootsis sügisel ja kevadel. Täna üles astuva seltskonna ainsad esinemisvõimalused on siiani olnud vaid oma kooli sündmustel. Kooliaktustel esinemisega kaasneb vaid üks probleem – saal jääb tühjaks, kui koor laulma läheb…

Viisipidajannad

Viisipidajannad on tegelikult neidudekoori Argentum Vox liikmed, kes on kooslaulmist harjutanud 2007. aasta sügisest. Konkursil KEVADÜMIN 2008 etteastumine 1. märtsil Pärnu kontserdimajas oli ansambli esimene avalik esinemine, mis osutus üle ootuste edukaks – žüriilt 100 punkti ja Grand Prix. Kõrgeim punktisumma on seda väärtuslikum, kuna viis lauljat on nooremad kui võistlusklass ette nägi (piigad õpivad vahemikus 7.-11 klass). Ansambli osalemine vabariiklikul vokaalansamblite konkursil Jõgeval nädal hiljem osutus samuti edukaks. II koht näitab, et neiud on oma nime igati õigustanud.

Neidudekoor LEELO

Eesti Naislaulu Seltsi üle-eestiline neidudekoor “Leelo” asutati 1996.a. märtsis Eesti Naislaulu Seltsi ja Eesti Muusikaõpetajate Liidu toetusel ja eestvedamisel. “Leelo” eesmärgiks on olla hea noortekoor innustamaks tütarlapsi laulma neidude- ja hiljem naiskooride ridades, esindama vabariiki meie ja rahvusvahelistel konkurssidel, samuti uue ja põneva repertuaari tutvustamine ning töö Eesti parimate ning välismaiste dirigentide käe all. Selle koori ülesandeks on ka noorte vaba aja sisustamine, muusika- ja kultuurialane enesetäiendamine ning rahvustunde hoidmine. Kooris laulavad noored neiud pea kõikidest Eesti maakondadest ja suurematest linnadest.

Koori esimesteks dirigentideks olid Toomas Voll ja Lennart Jõela. Täna juhatavad koori Raul Talmar ja Aivar Leštšinski. Kooriga on töötanud ka välisdirigendid H. Steger Saksamaalt ja L. Cline Ameerikast. Koori hääleseadja on kõik need aastad olnud Leelo Talvik. Töö kooriga toimub laululaagrite vormis. Laululaagrid on enamasti kolmepäevased harjutused, mis toimuvad Eesti erinevates paikades kord kuus.

„Leelo” on esinenud üle terve Eesti paljudes auväärsetes saalides – Tartu Ajaloo Muuseum, Tartu Ülikooli Aula, Pärnu Vanalinna Kool, Tallinna Niguliste muuseum-kontserdisaal, Estonia Kontserdisaal, Kuressaare Kapiitlisaal, Haapsalu Toomkirik, Pärnu Kontserdimaja jne. 2006. aastal jõuti suurepärase saavutusena esimese CD-ni „Kelle pärast nad on loodud”. Traditsiooniliselt osaletakse laulupidudel, Vigala seminar-laagrites ja ENLS-i laulupäevadel.

Olulisemad loomingulised saavutused:
1997.a. aprillis Eesti Naiskooride võistulaulmisel B kategoorias III koht ja üllatuskoori diplom

1997.a. suvel noortekooride konkursil Saksamaal Giessenis II koht ja kulddiplom

1998.a. kevadel noortekooride konkursil Itaalias Riva del Gardas II koht ja kulddiplom. Samal konkursil omistati koori dirigendile Toomas Vollile parima noore dirigendi tiitel.

2000.a. V.Tormise 70. sünnipäevale pühendatud Eesti Naiskooride võistulaulmisel B kategoorias I koht

2002.a. aprillis M.Saare 120. sünniaastapäevale pühendatud VII kammerkooride konkursil D kategoorias (nais- ja meeskoorid) I koht ja Grand Prix voorus II koht

2002.a. kevadel rahvusvahelisel koorifestivalil Sloveenias Mariboris neidudekooride arvestuses I koht, Grand Prix voorus V koht

2004.a. mais Pärnu V Rahvusvahelise Koorifestivali rahvalaulukonkursil II koht.

2005.a. märtsis III Eesti naiskooride võistulaulmisel neidudekooride A kategoorias II koht, mis läks jagamisele Tartu neidudekooriga “Kurekell”

2005.a . aprillis IX rahvusvahelisel koorifestivalil “Tallinn
2005” sai koor eripreemia – zürii tunnustuspreemia. Esineti kolmandas kategoorias – kaasaegne muusika.

  1. a. aprillis rahvusvahelisel koorifestivalil „Tallinn 2007”naiskooride kategoorias VIII koht; novembris 24. Fr. Schuberti nim. koorimuusika konkurss-festivalil naiskooride A-kategoorias III koht. Ühine projekt üle-eestilise poistekooriga „Kalev” lõppes ühise emadepäeva kontserdiga 13. mail Pärnus ning ülesastumisega Tartus II Noortekooride Festivalil.

KLAVERILOOMADE LOOD

Pühapäeval, 23. märtsil kell 14 teater Endla Küünis

KLAVERILOOMADE LOOD

Katri Rebane (klaver), Kerstin Hallik (pliiats ja paber) ning Peeter Rebane (heli ja pilt) on klaveriloomi – Mutitädi Juula, Emand Kaelkirjak, Kirp Kunnar, Vana Rokirebane – kantseldanud juba päris mitu aastat. Nüüd rõõmustavad meid vanad tuttavad, aga ka vahepeal kampa lisandunud uued tegelased äsja valminud samanimelise raamatu lehekülgedel. Rõõmsa (taas)kohtumiseni!

TANTS JA TÄHED

Pühapäeval, 23. märtsil kell 18 teater Endla Küünis

TANTS JA TÄHED

Kinobussi meeskond jagab terve nädala jooksul filmi tegemisest huvituvatele noortele teadmisi muusikavideo valmistamise nippidest. Kogu tegevus tipneb pühapäevaõhtul ETV arhiivist pärinevate tuntumate Eesti artistide muusikavideode vaatamisega.

Samuti näidatakse ekraanil selle nädala jooksul valminud töid noortebändide konkursil PROOVIKAS 2008 osalenud bändidest.. Ning kõigele sellele on võimalik tantsides kaasa elada!!

FILMIKODA

17.-23. märtsil Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis (Lõuna 20)

muusikavideode valmistamise nipid kinobussi meeskonna eestvedamisel. Start esmaspäeval, 17. märtsil kell 12.

Eelregistreerimine argo@pshg.edu.ee
tel 527 4288

MULTIMEEDIAKODA

teisipäeval, 18. märtsil kell 12 Pärnu Kunstnike Majas

multimeediataigna sõtkumine koos multimoosijatega – huvilised, võtke võimalusel oma pill kaasa!

Eelregistreerimine helen@parnufilharmoonia.ee,
tel 442 6780 või 517 7984

MEISTERDAMISKODA

19.-22. märtsil, kolmapäevast laupäevani iga päev kell 12 Pärnu Raekojas

Kõige parem moos on ikka ise tehtud. Teeme muusikamoosi Pärnu Kunstide Maja käsitööõpetaja Tiina Tõnismäe eestvedamisel. Voolime, vildime ja meisterdame muid tordaid asju. Kõike seda, mis kokku keedetud, näitame pühapäeval, 23. märtsil kell 14 teatris Endla.

Eelregistreerimine helen@parnufilharmoonia.ee,
tel 442 6780 või 517 7984