KAMMERKONTSERT 2010

NORRA NÄDAL PÄRNUS

Laupäeval, 20. novembril kell 19 Pärnu Raekojas

Norra heliloomingut esitavad

ANNE-LISE BERNTSEN (sopran, Norra)

IVAR ANTON WAAGARD (klaver, Norra)

Anne-Lise Berntsen kasvas üles väikeses Norra mägikülas Eggedalis. Kui Anne-Lise oli kõigest 19-aastane pälvis ta oma ebatavalise ja dramaatilise lauluhäälega kõrgetasemelise tunnustuse Salzburgi Mozarteumis.

Anne-Lisele ennustati erakordselt säravat muusikalist tulevikku ning teda hakati 20. sajandi Norra kuulsaima ooperilaulja Kirsten Målfrid Flagstadi järgi „nooreks Flagstadiks“ kutsuma.

Neli aastat kestnud muusikaõpingute järel otsustas noor lauljanna ootamatult muusikaga lõpparve teha: ta abiellus ja pühendus laste kasvatamisele, arvates seejuures, et ei pöördu enam kunagi tagasi muusikamaailma.

Aja möödudes tõdes Anne-Lise, et laulmine on talle siiski eluliselt tähtis ning aastate eest pooleli jäänud õpingud viis ta lõpule Taanis Haagi konservatooriumis professor Peer Birchi juures.

Anne-Lise Berntseni kontserdidebüüt toimus 1978. aastal. Lauljanna toonasest huvist barokkmuusika vastu sündis Norra barokkmuusikaansambel Oslo Consort.

Muusikutööd jätkas Anne-Lise aga ooperilauljana. 1984. aastal debüteeris andekas lauljanna Stockholmi Kuninglikus Ooperis. Järgneval kümnel aastal saatis Anne-Liset peadpööritav edu kõikidel peamistel Skandinaavia ooperilavadel. Orkestri ees on ta üles astunud Milaanos, Taipeis, Mexico City`s, aga ka kodumaal, Taanis ja Rootsis.

Et Anne-Liset on alati köitnud ka kaasaegne muusika, on mitmed tunnustatud Skandinaavia heliloojad kirjutanud heliteoseid spetsiaalselt temale.

  1. aastast alates on norralanna ise loonud ning arendanud mitmeid ebatavalisi muusikalise suhtlemise formaate, andes kontserte kui muusikalisi happeninge, kuhu on põimitud nii erinevate kultuuride- kui ideedeajalugu. Tema kontserdid on pälvinud kriitikute heakskiidu ja saavutanud ülisuure publikumenu. Anne-Lise salvestised, s.h norra rahvalaulude lindistused on saanud üllatuslikult hittideks USA ja Kanada edetabelites. Edu kontserdilavadel on kaasa toonud ka osalemise muusikavideotes ja filmides, mis on jõudnud Cannes`i filmifestivali programmi.

Käesoleval aastal omistati Anne-Lise Berntsenile Buskerudi artist 2010 tiitel. Tänu Buskerudi maakonnale annab see ebatavaline ja omanäoline artist oma ainsa Eesti kontserdi nüüd Pärnus. Lauljannat saadab klaveril Ivar Anton Waagard.

Kontserti korraldavad Villa Artis ja Pärnu Zonta klubi koostöös Pärnu Kontserdibürooga.

Lisainfo, piletite broneerimine ja eelmüük:

Villa Artis, artis@reiser.ee, 447 1480 / 521 4210, Adamsoni 1

Pileti hind 80 krooni (5,11 €, tulu läheb klubi heategevusprojekti Andekas laps stipendiumifondi).